21 czerwca 2022 r. nasza szkoła była gospodarzem ważnego wydarzenia – spotkania z Rzecznikiem Praw Dziecka połączonego z konferencją „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy – i o nich dzisiaj Wam opowiadamy”. Organizatorem imprezy było Małopolskie Centrum Dokształcania Nauczycieli w Krakowie i w Oświęcimiu, przy współpracy Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz naszej szkoły. Całość prowadził dr Łukasz Cieślik – Dyrektor MCDN. Konferencję swoją obecnością uświetniła m. in. Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, przedstawiciele władz samorządowych i terytorialnych oraz prelekcje ks. Łukasza Piórkowskiego – Dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz ks. prof. Roberta Nęcka – rzecznika Prasowego Archidiecezji Krakowskiej w latach 2005-2016, korespondenta Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyło się wystąpienie Jaśka Meli – podróżnika i zdobywcy dwóch biegunów, który dał wszystkim niezwykłą lekcję radości życia oraz umiejętności pokonywania własnych słabości i trudności spotykających każdego z nas. Zaproszone dzieci miały okazję zadać nurtujące ich pytania obecnemu online Rzecznikowi Praw Dziecka ministrowi Mikołajowi Pawlakowi. Następnie podsumowano konkurs „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy – i o nich dzisiaj Wam opowiadamy” oraz projekt „Każde dziecko jest zdolne”. W ramach tych przedsięwzięć laureaci z Małopolski otrzymali cenne nagrody. Po konferencji chętni zostali zaproszeni do zwiedzania Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.