Wycieczka na Modyń

Wycieczka na Modyń

Modyń to mało znany szczyt w południowo-zachodniej części Beskidu Wyspowego. U podnóża Modyni leżą miejscowości Zbludza, Kicznia, Młyńczyska, Łącko. Szczyt stał się bardziej uczęszczany gdy w 2021 roku wybudowano na szczycie wieżę widokową. Roztacza się z niej doskonała panorama na Beskid Wyspowy, Sądecki, Niski, Pieniny, Gorce, Tatry i Pogórza. W sobotę 11 czerwca 2022 w ramach comiesięcznych sobotnich wycieczek została zorganizowana wycieczka na Modyń. W Wadowicach do autokaru wsiadło 57 uczestników ( w Zbludzy dołączył pan Andrzej Bernaś a na szczycie oczekiwali na nas państwo Ogiegłowie). Trasa autokarowa prowadziła przez Myślenice, Mszanę Dolną, Kamienicę do Zbludzy. Weszliśmy na niebieski szlak. Po ponad godzinie podejścia doszliśmy na Modyń. Rozpalenie ogniska nie sprawiło żadnych problemów (byliśmy przygotowani). Każdy z nas mógł samodzielnie upiec kiełbaski które w opinii wszystkich smakowały wybornie.

Modyń nazywana jest Górą zakochanych daliśmy wyraz temu robiąc oryginalne zdjęcie „Żywego serca”. Schodziliśmy niebieskim szlakiem do Młyńczysk gdzie czekał na nas autokar. Po dwugodzinnej podróży byliśmy w Wadowicach. Projekty plakietek wykonali” Laura Bernaś, Szymon Balon i Miłosz Telbyło wszyscy z klasy 1a.

Wycieczka na Modyń była szóstą i zarazem ostatnią wycieczką w tym roku szkolnym. Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczek za wspólnie spędzony czas na Hrobaczej Łące, Lubomirze, Lubogoszczu, Pieninach Czorsztyńskich, Szczeblu i Modyni. Do zobaczenia na kolejnych eskapadach. Informację o wakacyjnej wycieczce zamieszę w odpowiednim czasie na stronie szkoły i w mediach społecznościowych. Dziękuję za Waszą życzliwość i zaangażowanie, dziękuję pani Beacie Sporek za piękne karty do kroniki!!!. Tadeusz Włodek.

Do książeczki GOT wpisujemy: Zbludza – Modyń – Młyńczyska.  12 punktów GOT, numer grupy górskiej: BZ.06, różnica wysokości: 468 m.

Karty do kroniki autorstwa pani Beaty Sporek: Hrobacza Łąka    Lubogoszcz   Szczebel

Modyń 

Pieniny Czorsztyńskie

Podsumowanie wycieczek

 

Zobacz zdjęcia

Zdjęcia pana Tadeusza Płonki

 

Napisz komentarz