Rajd Hell’s Angel

Rajd Hell’s Angel

10 września ośmiu uczniów gimnazjum uczestniczyło w XX Rajdzie Hell’s Angel. 13 września 1944 r. bombowiec „Liberator” wykonujący lot bojowy na okupowane przez niemców mista Oświęcim, Trzbinię został zestrzelony nad polami  Zygodowic i Lgoty. Zginęło sześciu lotników amerykańskich. W miejscu katastrofy stoi pomnik upamiętniający to tragiczne wydarzenie z lat II wojny światowej. Swoją obecnością uczestnicy rajdu dają świadectwo pamięci o tych którzy polegli za naszą wolność. Naszą szkołę reprezentowali: K.Jucha, M.Tymoszuk, M.Maciejewski, R.Rokowski, M.Paletko, K.Matuszyk, P.Wrona, P.Śniadek. Piękna,  już chyba jesienna pogoda wynagrodziła z nadmiarem niewielkie trudy rowerowej eskapady. Zapraszam wszystkich chętnych do aktywnego udziału w wycieczkach pieszych i rowerowych organizowanych przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz