Aromaty Wiedzy

Aromaty Wiedzy

Dnia 6 stycznia 2011 roku uczniowie Naszego gimnazjum udali się do Krakowa na wykład z cyklu Aromaty Wiedzy. Wyjątkowo odwiedziliśmy Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na placu Jana Matejki 13, gdzie wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji na temat tejże Akademii. Na początku pani Katarzyna Lniany ogłosiła wyróżnionych, którzy wsławili się w pisaniu przemyśleń z poprzedniego wykładu. Z naszej szkoły została wyróżniona Katarzyna Kapała, zdobywając 17 pkt za esej oraz 14 pkt za sprawozdanie, za co serdecznie gratulujemy.
Spotkanie poprowadził rektor ASP – pan Adam Wsiołkowski. Na samym początku oprowadził nas po uniwersytecie i pokazał wystawę rzeźb oraz dzieł malarskich, które stały się ekspozycją oglądaną przez każdego odwiedzającego uczelnię. Na korytarzu podziwialiśmy figury kobiet i mężczyzn, które zainspirowały nas swoim wyglądem i pochodzeniem. Następnie wysłuchaliśmy wykładu. Rektor opowiadał o dziejach akademii oraz pojęciach sztuki. Słuchaliśmy jak zaczarowani tej pięknej kompozycji słów, która niesamowicie ułożyła się w barwną historię. Kolejnym etapem zapoznawania nas z obliczem sztuki było obejrzenie krótkich filmów na temat wydziałów Akademii. Następnie pan Adam Wsiołkowski pokazał ekranizację własnej wystawy dotyczącej jego psa. Nie brakowało śmiechów na sali, ale również łez wzruszenia, które były bardzo naturalne.
Po wykładzie profesor zachęcał nas do dalszego obcowania ze sztuką. Dziękujemy za to niesamowite przeżycie.
A za dwa miesiące zapraszam na kolejny wykład z cyklu „Aromaty Wiedzy”. Przysyłajcie również swoje prace z prelekcji o sztuce na maila Herbaciarni Naukowej. Do zobaczenia w marcu!

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz