Wycieczki klasy 3a

Wycieczki klasy 3a

7 października wraz z klasą 3b wybraliśmy się do kopalni soli w Wieliczce. Czekaliśmy z niecierpliwością  na przewodnika, to ten pan w czarnym mundurze. Najpierw schodziliśmy po 360 stopniach w dół, potem musieliśmy ?odbić ? rękę w miejscu, gdzie był ślad ręki Skarbnika. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o kopalni. Wszystko było z soli, postacie i kalafiory na suficie. Okazało się , że to tzw. sól kalafiorowa. Spotkaliśmy również Skarbnika, dobrego  ducha, który opowiedział nam historię o królowej Kindze. W tę postać wcieliła się Karolina, a jej rycerzem został Szymon.  A 23 października byliśmy w Krakowie w teatrze GROTESKA. Oglądaliśmy przedstawienie AKSAMITNY KRÓLIK i uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych WOKÓŁ SCENY. Najbardziej podobały się nam efekty świetlne w drugiej scenie .Widzieliśmy też w jaki sposób powstają maski. Nie tylko my byliśmy widzami, oprócz nas były również dzieci z klas: 1a, 3b, 6a. Pogoda dopisała ,więc po przedstawieniu poszliśmy na spacer po krakowskim rynku. Planujemy już następny wyjazd.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz