Powitanie wiosny w Lanckoronie

Powitanie wiosny w Lanckoronie

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zlocie turystycznym „Powitanie Wiosny”  organizowanym przez PTTK o. Wadowice. W tym roku w zlocie uczestniczyło 31 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Trasa wycieczki prowadziła przez najważniejsze miejsca w okolicy Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Na szlaku zwiedzania znalazł się zespół klasztorny w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczniowie zostali zapoznani z historią tego miejsca. Następnie poznając kolejne kaplice na „drużkach” doszliśmy na Lanckorońską Górę. Tam był czas na odpoczynek i zwiedzanie ruin zamku. Droga powrotna prowadziła niebieskim szlakiem do przystanku kolejowego Kalwaria Lanckorońska. To była ciekawa, pouczająca wycieczka po okolicy brzemiennej ciekawą i bogatą historią.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz