Obchody XXX lecia Szkoły Podstawowej nr 5

Obchody XXX lecia Szkoły Podstawowej nr 5

We wtorek 19 lutego w urodziny patrona szkoły Mikołaja Kopernika, uroczyście obchodziliśmy 30 rocznicę powołania Szkoły Podstawowej nr 5. O godzinie 9.00 w kościele św. Piotra odprawiona została dziękczynna msza święta koncelebrowana przez księdza Dziekana Tadeusza Kasperka, księdza Pawła Gawrona i księdza Dominika Popielarczyka. W akademii jubileuszowej uczestniczyli licznie zaproszeni goście: Burmistrz Wadowic pani  Ewa Filipiak, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty pani Elżbieta Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miasta pan Zdzisław Szczur, Przewodnicząca Komisji Oświaty pani Maria Zadora, Kierownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych pani Halina Stuglik, panie Edwarda Gęboliś, Ludwika Tkacz, Zofia Kaczyńska, dyrektorzy szkół Gminy Wadowice,  emerytowani nauczyciele, rodzice i sympatycy naszej szkoły. Dyrektor Tadeusz Włodek przedstawił historię szkoły, podziękował za współpracę przedstawicielom instytucji wspomagających szkołę. Wręczono nagrody 

w licznych konkursach zorganizowanych w ramach obchodów jubileuszu szkoły. Nagrody ufundowała Rada Rodziców i Zakłady Przemysłu Cukierniczego „SKAWA” S.A.  Koło teatralne działające w szkole a prowadzone przez panią Joannę Bartkowiak, przedstawiło inscenizację nawiązująca do postaci Patrona Szkoły. Było uroczyście ale jednocześnie miło i sympatycznie. Dziękuję wszystkim Państwu  Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom za poniesiony trud zorganizowania  tej ważnej uroczystości- Tadeusz Włodek.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz