Ważne wydarzenia

Przełom miesiąca kwietnia i maja obfitował w ważne dla nas, mieszkańców Wadowic wydarzenia. Oczywiście myślimy przede wszystkim o dniu Kanonizacji Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia. W tym szczególnym dniu poczet sztandarowy reprezentował Naszą Szkołę w uroczystej mszy świętej odprawianej o godzinie 9.00 przed Bazyliką Ofiarowania Najświętrzej Marii Panny. W dniu 10 kwietnia uczestniczyliśmy w obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Oddaliśmy hołd synom ziemi wadowickiej bestialsko zamordowanym przez NKWD w Katyniu. 3 Maja to radosne święto. Zespół Feniks  uczestniczył we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych na Placu Jana Pawła II. Dziewczęta z gimnazjum pod kierownictwem pani Bogusi Kowalczyk pięknie wykonały min. pieśń  „Rozkwitały pąki białych róż”.  Po mszy świętej uformowana została kolumna marszowa, zgromadzeni przeszli pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty. Tam delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Serdecznie Dziękuję delegacjom z klasy Ib gimnazjum i klasy 4 szkoły podstawowej, pocztowi sztandarowemu za udział w tej pięknej uroczystości.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.