Wycieczka do Bułgarii

W dniach 22.05 – 02.06.2014r. gimnazjaliści z klasy I b, II c oraz dziewięcioro uczniów szkoły podstawowej wyjechało na wycieczkę zagraniczną do Bułgarii – państwa UE leżącego nad Morzem Czarnym, w północno-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Przejechaliśmy przez Słowację, Węgry, Serbię aby dotrzeć do celu czyli Kiten , spokojnej, uroczej i coraz bardziej popularnej miejscowości wypoczynkowej, położonej na półwyspie między dwiema malowniczymi zatokami, założonej w dawnych wiekach przez osadników trackich .
Mieszkaliśmy w fajnym hotelu z basenem znajdującym się tuż nad morzem i nie mieliśmy czasu na nudę. Kadra w składzie pani Beaty, Małgorzaty, Marii, Agnieszki, Gosi i pana Przemka co i rusz wymyślała nowe zajęcia: wycieczki, lekcje, konkursy, spacery, kominki, zawody sportowe itp. Zwiedziliśmy:
-Sozopol i Rezerwat Ropotamo  jedno z najstarszych miast wybrzeża bułgarskiego oraz rezerwat, w którym można podziwiać lilie wodne, żółwie błotne, prawie podzwrotnikowy las, skałę o fantastycznych kształtach zwaną Głową Lwa, płynęliśmy stateczkami aż do ujścia rzeki ,
-Neseber – perłę bałkańskiej architektury (bajeczne miasto, które w 1983 roku ze względu na dziedzictwo kulturowe świata zostało wpisane na listę UNESCO),
-Primorsko  do którego aż 5 km wzdłuż wybrzeża przeszliśmy na nogach.
Pogoda była słoneczna więc najwięcej czasu spędzaliśmy na plaży gdzie uczyliśmy się matematyki, geografii , biologii, uprawialiśmy sporty, bawiliśmy się i odpoczywali. Lekcja o meduzie z żywą meduzą, rozwiązywanie zadań matematycznych na piasku czy też podziwianie zachodu słońca nad Morzem Czarnym siedząc w kręgu 56 osób z dnia na dzień coraz ci bliższych, to ciekawsze od siedzenia w ławce i z pewnością na dłużej zostaje w naszej pamięci.

LEPIEJ RAZ ZOBACZYĆ NIŻ STO RAZY PRZECZYTAĆ !!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.