Hell’s Angel

W piątek 12 września przedstawiciele uczniów naszej szkoły, uczestniczyli w 25 Rajdzie Hell’s Angel. Organizatorem tej imprezy turystycznej jest PTTK Wadowice. Rajd organizowany jest dla upamiętnienia amerykańskich lotników którzy zostali zestrzeleni 13 września 1944 r. Załoga Liberatora wykonywała lot bojowy w celu zbombardowania zakładów chemicznych w Trzebini i Oświęcimiu. Zostali zestrzeleni przez niemiecką obronę przeciwlotniczą, samolot spadł na pola Zygodowic. Nasza drużyna rajdowa udała się do Zygodowic na rowerach. Po drodze zwiedziliśmy zabytkowy kościół w Woźnikach. Pod pomnikiem lotników w Zygodowicach  delegacje władz samorządowych złożyły wiązanki kwiatów . Przemawiał min, pan Konsul USA z Krakowa. Zakończenie rajdu miało miejsce w Szkole Podstawowej w Woźnikach. Do Wadowic wróciliśmy przez Podstawie, korzystając z bocznych mało uczęszczanych dróg. To była ciekawa, pełna elementów historycznych eskapada.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.