30 kwietnia odbyły się w naszej szkole wybory prezydenckie

To nie żart, uczniowie gimnazjum wzięli udział w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi głosują. Już od godziny 7:45 był czynny lokal wyborczy. W ciągu kilku dni poprzedzających realizację tego projektu edukacyjnego młodzi organizatorzy z klasy Ic (trzej Jakubowie i jeden Gabryś) przygotowali gazetkę informującą o kandydatach na ten urząd. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i lekcjach wychowawczych odbyły się zajęcia pt. „Co może prezydent?”. Audycja informującą o wyborach i ich istocie została wyemitowana w szkolnym radiu aż dwa razy.
A po wyborach?
W odpowiedzi na akcję Młodzi głosują 125 gimnazjalistów, tj. 54,8% uprawnionych, wzięło udział w głosowaniu. Oddano tylko 6 nieważnych głosów. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Janusz Korwin- Mikke, który otrzymał 58 głosów(48,7%). Na drugiej pozycji uplasował się obecny prezydent Bronisław Komorowski z 23 głosami, a tuż za nim z 22 Andrzej Duda.
Ciekawie, ale czy zaskakująco?picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.