Święta Wielkanocne

W środę 23 marca w szkole panował przedświąteczny nastrój. Uroczyste apele przygotowane przez uczniów klasy 5b i 2b szkoły podstawowej i klasę IIc gimnazjum wprowadziły nas wszystkich w niezwykły klimat Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zwrócono uwagę że te święta są apoteozą życia w każdej jego postaci. Przypomniano zwyczaje i obrzędy związane z Wielkim Tygodniem. Wskazano na potrzebę kultywowania tej pięknej tradycji, wszak: „narody które tracą pamięć tracą życie”.  Podkreślono że kultura europejska ma swoje korzenie w chrześcijaństwie. Czas Świąt to czas spotkań w gronie rodzinnym, czas rozmów na które brakuje czasu w codziennym zabieganiu. Życzmy sobie aby ten czas był dla nas okazją do nadrobienia zaległości w kontaktach z naszymi bliskimi, czasem refleksji z której wypłynie optymistyczne spojrzenie na wszystko co nas otacza.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.