Wycieczka do Warszawy

W dniach 17-19.05.2016 roku uczniowie klas IIa, IIIa oraz VI udali się pod opieką pań Justyny Klink- Mroczek, Katarzyny Kurek i pana Kamila Bałysa na wycieczkę do Warszawy. Przez te trzy dni mieli okazję poznać bliżej stolicę Polski. Zobaczyli  nie tylko najważniejsze zabytki miasta, ale także poznali jego historię oraz to bardziej współczesne i nowoczesne oblicze.Po dotarciu na miejsce zwiedzanie stolicy rozpoczęli od spaceru po Łazienkach Królewskich, a następnie zobaczyli dzielnicę gmachów rządowych i ambasad w tym Pałac Prezydencki, pomnik Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytet Warszawski. Następnie przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mieli możliwość zobaczyć zmianę warty. Po spacerze pojechali do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędzili dwie godziny. Pierwszy dzień wycieczki szybko minął i uczniowie udali się do hotelu na kolację i nocleg.Następnego dnia po śniadaniu wyruszyli kontynuować zwiedzanie. Rozpoczęli od wyjechania windą na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Mieli możliwość podziwiania panoramy Warszawy. Następnie udali się na Stadion Narodowy, gdzie przeszli trasę piłkarzy. Pan przewodnik oprowadził ich po stadionie, zobaczyli szatnię, salę konferencyjną oraz trybuny.  Stadion zrobił na nich bardzo duże wrażenie. Jest nowoczesny i bardzo duży. Następnie zwiedzili wnętrza Zamku Królewskiego. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o jego historii, władcach oraz wydarzeniach z nim związanych. Obowiązkowym punktem programu była także Kolumna Zygmunta, Stare Miasto oraz najbardziej znany symbol stolicy, a mianowicie Pomnik Syrenki. Po tak wyczerpującym dniu wrócili do hotelu, gdzie czekała na nich obiadokolacja i zasłużony odpoczynek.Ostatni dzień wycieczki rozpoczęli od wizyty w bardzo ważnym miejscu, a mianowicie Muzeum Powstania Warszawskiego. Można śmiało stwierdzić, że jest to miejsce, które każdy Polak powinien odwiedzić. W niezwykle współczesny –  multimedialny sposób opowiedziana jest tutaj historia Powstania Warszawskiego. Oglądając wszystkie eksponaty, czytając informacje, słuchając dźwięków tamtych czasów można choć spróbować zrozumieć to,  co wydarzyło się w 1944 roku. Niezwykle przejmującym momentem był krótki seans filmu pt. ,,Miasto ruin”. Zestawiając obraz doszczętnie zburzonej po wojnie Warszawy z widokiem współczesnej, odbudowanej, zadbanej i nowoczesnej stolicy należy zdać sobie sprawę, ile trudu włożyli Polacy, żeby zbudować to miasto na nowo. Po wizycie w muzeum i obiedzie udali się do Wilanowa, gdzie zobaczyli  pałac króla Jana III Sobieskiego oraz piękne ogrody.

Można śmiało stwierdzić, że wycieczka do stolicy była udana i ciekawa. Trzy dni to niewiele czasu, żeby poznać dobrze stolicę naszego kraju, ale z pewnością to wystarczy, żeby można było powiedzieć, że Warszawę da się lubić i warto udać się na wycieczkę do tego miasta. Katarzyna KurekpicasaView plugin: Could not load data from picasaweb.