Van Gogh i Aromaty Wiedzy

Van Gogh i Aromaty Wiedzy

Dnia 6 października 2016 roku 48 uczniów naszej szkoły, pod opieką pań- Wiesławy Wójcik, Aliny Dyrcz-Kowalskiej, Anny Janik-Lempart oraz Justyny Klink-Mroczek, udało się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem naszej wyprawy była wystawa „Van Gogh Alive”, mieszcząca się  w  nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej. Ta  multimedialna wystawa  jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4 TM.  Zawiera ona ponad 3 tysiące dzieł malarza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii: ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwoliły nam lepiej docenić kunsztowny styl malarski Van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstawały jego największe arcydzieła. Następnie, pełni wrażeń, udaliśmy się na wykład, organizowany w ramach cyklu Aromaty Wiedzy. Gościem specjalnym spotkania zatytułowanego „14 lat życia w 90 minut czasu ekranowego” była pani Hanna Polak- polska dokumentalistka, scenarzystka, reżyser, która otrzymała nominację do Oskara za film „Dzieci z Leningradzkiego”. Mieliśmy więc okazję dowiedzieć się z jakimi trudnościami wiąże się praca reżysera  oraz jaki los spotyka porzucone dzieci, dla których niejednokrotnie moskiewskie wysypiska śmieci stają się domem. Poruszeni spotkaniem z tak niesamowitą osobą, w godzinach wieczornych, powróciliśmy do Wadowic. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania z cyklu Aromaty Wiedzy. zobacz zdjęcia

Napisz komentarz