Konkurs recytatorski

W poniedziałek 19 listopada 2018 r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs wpisywał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego jeden z prezentowanych utworów był tematycznie związany z naszą ojczyzną. Do rywalizacji przystąpiło prawie 50 uczniów szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W tym roku w komisji oceniającej wystepy dzieci i młodzieży zasiadł pan Jerzy Dziecic – aktor Teatru Polskiego w Bielsku Białej. W Jury Konkursu obok pana Jerzego obecna była jak co roku pani dyrektor Małgorzata Niewidok oraz nauczycielka języka polskiego i instruktor Szkolnego Koła Teatralnego – pani Joanna Bartkowiak – organizator konkursu. Jury wyłoniło zwycięzców. Oto lista laureatów:

Klasy 1-3 i oddział przedszkolny

I miejsce Mateusz Paterak klasa 3a

II miejsce Jedrzej Kowalczyk klasa 1a

III miejsce Maja Brózda klasa 2a ex aequo Lena Giermańska klasa 2a

Wyróżnienia: Igor Guzdek klasa 2a, Emilia Naglik oddział przedszkolny

I miejsce Jakub Jamróz klasa 4a

II miejsce Amelia Matuła klasa 5b

III miejsce Milena Kwarciak klasa 4b ex aequo Martyna Mika klasa 6b

Wyróżnienia: Malwina Gacur klasa 6b, Natalia Ficek klasa 5b

Klasy 7-8 i Gimnazjum

I miejsce Nikola Suska klasa 8b

II miejsce Hubert Kochan klasa 8a

III miejsce Natalia Kłaput klasa IIIb

Wyróżnienia: Joanna Kowalczyk klas 8b, Igor Kamski klasa 8b, Iwo Zegadłowicz klasa 8b

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Zapraszamy do udzialu w kolejnej edycji konkursu za rok.   zobacz zdjęcia