Wycieczka do Apilandii

W piątek 24 maja uczniowie Oddziału Przedszkolnego zwiedzili  Interaktywne Centrum Pszczelarstwa ” Apilandia” w Kleczy Dolnej.  Za pomocą różnorodnych technik multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych dzieci miały możliwość poznania znaczenia i roli pszczół dla człowieka oraz funkcjonowania roślin i zwierząt, a także zapoznały się z nowoczesną technologią pszczelarską , zwyczajami pszczół,  tajnikami powstawania miodu. W trakcie zwiedzania ukazane zostały także możliwości działań, jakie może podjąć każdy z nas, aby pomóc pszczołom. Na zakończenie wycieczki uczniowie wzięli udział w profesjonalnych warsztatach pszczelarskich, w trakcie których kosztowali różne rodzaje miodu oraz wykonali świece z wosku pszczelego jako prezent dla mam z okazji ich święta. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz