Hala Kucałowa

Hala Kucałowa

W sobotę 12 października miała miejsce kolejna sobotnia wycieczka. Hala Kucałowa, tam byliśmy. To prawda, byliśmy tam, byliśmy na Hali Krupowej i „Sidzińskich pasionkach” w schronisku im. Kazimierza Sosnowskiego. Pogoda była cudna, wiał lekki wietrzyk, słońce operowało mocno nie zważając na jesienny czas. Wyruszyliśmy z Sidziny Wielkiej Polany. Czarny szlak przyprowadził nas w 1,5 godziny do schroniska na „Sidzińskich Pasionkach” (obrzeże hali Kucałowej). Po odpoczynku połączonym z podziwianiem górskich panoram, wyruszyliśmy na Okrąglicę gdzie znajduje się kaplica Matki Boskiej Opiekunki Turystów. Następnie „na przełaj” przez Halę Krupową doszliśmy do szlaku zielonego prowadzącym do Sidziny w okolice skansenu. Na zakończenie górskiej eskapady, bardzo miło spędziliśmy czas w skansenie – muzeum kultury ludowej. Wzięliśmy sobie do serca motto „W tym co przeszłe szukaj ognia nie popiołu). Spędziliśmy piękny jesienny czas, za co wszystkim 58 uczestnikom wycieczki serdecznie dziękuję. Kolejna wycieczka odbędzie się w sobotę 23 listopada a jej celem  będzie Ochodzita w Beskidzie Ślaskim. Do książeczki GOT wpisujemy: Grupa górska BZ-02, trasa: Sidzina Wielka Polana- Schronisko H.K. – Sidzina dom dziecka, 17 punktów GOT, 471 m różnica wysokości. Zobacz zdjęcia

zdjęcia T.Płonki

Napisz komentarz