Orła WRONa nie pokona

13 grudnia to ważna, bolesna data w najnowszej historii Polski. 13 grudnia 1981 roku Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego (WRON) z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła na terenie całego kraju stan wojenny. W czwartek 12 grudnia Instytut Pamięci  Narodowej odział Kraków zorganizował w Wadowicach  grę miejską tematycznie związaną z 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W tym bardzo ciekawym przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie z małopolskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b: R.Bydłoń, M.Jachimczyk, N.Szczygieł, S.Janosz, M.Piórek, M.Durda, J.Krzyścin, J.Brańka, M.Potoczek, K.Gołąb. Obok walorów edukacyjnych gry, była również rywalizacja pomiędzy drużynami z poszczególnych szkół. Miło mi poinformować że drużyna z naszej szkoły zajęła 3 miejsce! Gratulacje i życzenia wytrwałości w rozwijaniu historycznych pasji!