Zamki

W naszej szkole można przenieść się w czasie oglądając wystawę zamków, którą przygotowali uczniowie klasy 3a z pomocą rodziców. Zanim jednak powstały te majestatyczne budowle, dzieci na lekcjach poznawały m.in. polskie legendy, postacie niektórych królów i książąt Polski, zwyczaje panujące na dworze królewskim oraz kodeks rycerski. Opisywali turniej rycerski, oglądali fragmenty filmów np. o bitwie pod Grunwaldem, a także poznawali znane budowle zamków królewskich na podstawie różnych źródeł. Ze względu na duże zainteresowanie tą tematyką powstał pomysł na projekt własnych zamków.Na lekcji plastyki uczniowie projektowali rysunki swoich budowli, według których po dwóch miesiącach wspólnej pracy w gronie rodzinnym powstały wspaniałe budowle.Wspólnie spędzony kreatywnie czas miał na celu: rodziną integracje, rozbudzenie zainteresowań uczniów inną formą spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia  wystawy, uczniowie klasy 3a i wychowawcy. Aneta Rak, Stanisława Spisak.