Wycieczka na Stożek w Beskidzie Śląskim

Wycieczka na Stożek w Beskidzie Śląskim

W sobotę 22-02-2020 roku 50 uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków wycieczek niezwiązanych bezpośrednio z naszą szkołą, uczestniczyło w wycieczce na „geometryczną” górę Stożek w Beskidzie Śląskim. Szlak zielony z  Wisły Głębce prowadził nas do celu. Dolina potoku Łabajów przywitała nas lekkim mrozem i pięknym, prawdziwym, białym śniegiem. Wszyscy uczestnicy wycieczki (niezależnie od wieku)  powitali tę okoliczność z dużą radością. Najmłodszy uczestnik wycieczki, niespełna czteroletni Julek B. większą część trasy pokonywał sankami ciągniętymi przez zmieniający się zaprzęg. Podchodząc, była okazja do powtórzenia cech charakterystycznych roślinności występującej w Beskidach. Sprzyjały temu mijane jodły, świerki, buki, brzozy, modrzewie, jawory, jałowce … Po godzinie dotarliśmy do  schroniska pod Stożkiem. Było bardzo miło „posiedzieć” w przeszklonej jadalni z pięknym widokiem na Skrzyczne i Baranią Górę.  Dalsza część trasy wiodła Głównym Beskidzkim Szlakiem. Piękna zimowa sceneria, wynagradzała niewielkie trudy wędrówki w głębokim śniegu. Wychodnie skalne w rejonie Kiczor stworzyły niepowtarzalną scenerię do pamiątkowych fotografii. Pod Mraźnicą weszliśmy na niebieski szlak, który doprowadził nas do Wisły Głębce. Po drodze była mała wojna na śnieżki oraz piękne zjazdy na jabłuszkach. Ostatnim punktem programu wycieczki był spacer po „Wiślańskim Deptaku”. Do Wadowic wróciliśmy kilka minut po godzinie szesnastej. Niezmiernie dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tej wycieczce i wspólne spędzenie sobotniego pogodnego dnia. Tadeusz Włodek.

Karty do kroniki z wycieczki na Stożek autorstwa pani Beaty Sporek

Książeczka GOT: Grupa górska BZ.01, 17 punktów, różnica wysokości 420 m. trasa: Wisła Głębce-Stożek-Kiczory-Mraźnica-Wisła Głębce.

Zdjęcia z wycieczki na Stożek w dniu 22-02-2020 znajdziesz  TUTAJ   Zdjęcia p.Łukasza R.

Zdjecia p.Tadeusza P.

Kolejna wycieczka: sobota 21 marca 2020 r. Pieniny Czorsztyńskie.

 Karty kroniki H.Boracza i Solniska autorstwa p. Beaty Sporek Zobacz tutaj

Napisz komentarz