Warsztaty kulinarne w Oddziale Przedszkolnym

W czwartek 6 maja  najmłodsi uczniowie z naszej szkoły podjęli wyzwanie- przygotowali samodzielnie smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki! Robienie kanapek było okazją do kształtowania odpowiednich nawyków żywieniowych, rozwijania samodzielności, dbałości o higienę podczas sporządzania posiłków, ale także stanowiło okazję do doskonałej zabawy. Dzieci dobrze wiedziały, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Wspólnie też przypomnieli zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Dzieci wypowiadały się chętnie na temat: Co należy jeść, żeby być zdrowym? Dlaczego powinniśmy się zdrowo odżywiać? Przedszkolaki nazywały produkty, z których można zrobić wiosenne  kanapki, a dodatki które przygotowały im  mamy, były bardzo różnorodne- liście sałaty, pasty serowe, kolorowe warzywa, gotowane jajka, ser, szyneczka, masło, zielony szczypiorek, a nawet czosnek niedźwiedzi! Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Okazało się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem- Smacznego!  Agnieszka Hałat i Anita Świątek.