O zmyśle słuchu

W I semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Kocham Słyszeć”. Akcja miała na celu poznanie znaczenia i funkcjonowania zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby dzieci z wadą słuchu, zapoznanie z protezami słuchowymi – aparatem i implantem ślimakowym.

W ramach akcji panie Ewa Sala i Natalia Glanowska przeprowadziły w młodszych klasach warsztaty. Dzieci miały okazję poznać budowę narządu słuchu, dowiedzieć się co to jest dźwięk, jak to się dzieje że słyszymy a także zaprojektować aparat słuchowy dla osób z niedosłuchem.

Uczniowie wykonywali piękne prace plastyczne i zgodnie stwierdzili, że należy dbać o słuch podając praktyczne przykłady. Zainteresowanie ze strony dzieci i nauczycieli było ogromne. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.