Pieniny Czorsztyńskie i Trzy Korony

Pieniny Czorsztyńskie i Trzy Korony

W sobotę 26 marca miała miejsce kolejna sobotnia wycieczka zorganizowana dla uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów. Uczestników było siedemdziesięciu pięciu. Trasa wycieczki prowadziła z Czorsztyna gdzie swój początek ma pasmo Pienin Czorsztyńskich. Autokary opuściliśmy w rejonie przełęczy Osice. Ponieważ warunki do uprawiania turystyki były zmienne zimowo-wiosenne, w umiarkowanym tempie wyruszyliśmy niebieskim szlakiem w kierunku przełęczy Szopczańskiej (Chwała Bogu). Mijając Macelak, przełęcz Sańbę i Trzy kopce towarzyszyły nam piękne panoramy. W kierunku południowym horyzont zamykał łańcuch Tatr z Łomnicą, Hawraniem i Lodowym Szczytem. Na północy piętrzyły się  Gorce z Lubaniem na pierwszym planie. Beskid Sądecki z Dzwonkówką i pasmem Koziarza. Po dwóch godzinach marszu dotarliśmy do przełęczy Szopczańskiej. Po krótkim odpoczynku  wyruszyliśmy w kierunku Trzech Koron. Było ślisko, posiadacze raczków docenili decyzję zabrania na wycieczkę tego wyposażenia. Trudy podejścia zrekompensowała panorama 360 stopni z Okrąglicy. Schodziliśmy przez wąwóz Szopczański   do gościnnego schroniska Trzy Korony w Sromowcach Wyżnich. Plakietki rajdowe zaprojektowali: Szymon Balon  z klasy 1a, Tomek Leńczowski z klasy 1c i jego brat Wojtuś z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy i dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom wycieczki chcę podziękować za miłą, rodzinną atmosferę jaką stworzyliście. Najmłodszym uczestnikom gratuluję wytrwałości w pokonywaniu trudów wycieczki. Tadeusz Włodek

Zobacz zdjęcia

Zdjęcia pana Płonki

Napisz komentarz