Wolontariusze działają!

W dniach 15.10 – 05.11.2021 r. nasza szkoła wzięła udział w zbiórce przedmiotów na Bazarek Fundacji Pomóc Więcej, jednocześnie wspierając Akcję Mikołajkową. Uczniowie należący do Szkolnego Wolontariatu zbierali przybory szkolne, kolorowanki, puzzle, gry, książki i zabawki. Podziękowania należą się wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę. W tej akcji wzięło udział ponad 60 uczniów w tym nauczyciele. Zebrano  9 kartonów różnych rzeczy. Dziękujemy!

Na cmentarzu parafialnym w Wadowicach znajduje się kwatera wojenna/wojskowa gdzie pochowano żołnierzy poległych w latach 1914 – 1920. Spoczywają  tutaj zarówno żołnierze Legionów jak i żołnierze 12 Pułku Piechoty.

29.10.2021 r. wolontariusze z naszej szkoły zapalili przy niej symboliczne znicze i uczcili poległych chwilą zadumy. Następnie podjęli próbę uporządkowania zaniedbanych grobów.