Dzień Komisji Edukacji Narodowej, ślubowanie

W przeddzień Dnia Komisji Edukacji Narodowej klasa 5b szkoły podstawowej oraz klasa IIIb gimnazjum przygotowały inscenizacje nawiązujące swoją treścią do Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Klasa piąta przedstawiła systemy edukacyjne obowiązujące w różnych krajach Europy, USA, Japonii, Brazylii, Australii. Zwrócili uwagę na podobieństwa i różnice szkolnictwa tych krajów i szkolnictwa w Polsce. Trzecioklasiści przedstawili natomiast w humorystyczny sposób genezę powiedzenia „Obyś cudze dzieci musiał uczyć” wywodząc je z głębokiej prehistorii. Gimnazjaliści zaprezentowali kunszt aktorski prezentując poszczególne scenki. Dyrektor Tadeusz Włodek podziękował wszystkim nauczycielom za trud jaki wkładają w edukację i wychowanie swoich podopiecznych. W środę 14 października 45 uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz 76 uczniów klas pierwszych gimnazjum złożyło ślubowanie. W obecności rodziców, nauczycieli, kolegów oraz sztandaru szkoły uczniowie złożyli zobowiązanie bycia twórczymi, kulturalnymi, obowiązkowymi uczniami szkoły. Dyrektor pasował wszystkich „pierwszaków” na uczniów odpowiednio Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika  oraz Gimnazjum nr 3. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.