Dogoterapia

W środę 13 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego gościły niezwykłego gościa jak na warunki szkolne-psa, pięknego, czarnego labradora. Piesek jest specjalnie przygotowany do pracy z dziećmi. Same dzieci z początku nieśmiało a potem coraz odważniej głaskały, dotykały niezwykłego gościa. Na zajęcia zostali zaproszeni rodzice dzieci, którzy na własne oczy mogli się przekonać jak szybko ich pociech nawiązały kontakty z psem terapeutą. Ten rodzaj terapii nazywany jest w literaturze dogoterapią. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na otwarcie się, wyrażanie swoich emocji a jednocześnie uczą wrażliwości. Takie zajęcia są organizowane nie po raz  pierwszy. Mając na względzie korzyści jakie przynoszą na pewno będą kolejne.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.