Schronisko dla zwierząt

W marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji dobroczynnej na rzecz bezdomnych zwierząt mieszkających w schronisku w Oświęcimiu. Najpierw dzieci obejrzały krótki film, pokazujący rolę zwierząt w naszym życiu. Potem było spotkanie z panią weterynarz, która opowiadała o domowych pupilach. Okazało się, jak bardzo dzieci są czułe i wrażliwe na niedolę zwierzaków.
Podczas akcji trwającej 3 tygodnie zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów suchej karmy, kilka kilogramów mokrej (mięso w puszkach i saszetkach), 20 kg świeżych kości. Oprócz tego były koce, ręczniki, kołdry, które posłużą zwierzętom za posłanie, oraz środki czystości. Ilość przyniesionych przez uczniów podarków przerosła najśmielsze oczekiwania. Kilka dni przed świętami zawieźliśmy wszystko do schroniska. Cieszymy się ze mogliśmy pomóc opuszczonym psom i kotom, przynajmniej w ten sposób….picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.