Harcerstwo – to jest to !!!

W piątek 16 września uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w integracyjno-harcerskiej grze terenowej, która została zorganizowana przez klasę dyżurującą 3a oraz 2 Drużynę Starszoharcerską „Pajątaki”. Przyświecające nam hasło „Czas na nową przygodę!” zachęcało nie tylko do podjęcia nowych wyzwań, ale również do zauważenia rówieśników w swoim otoczeniu i zapoznania się z nimi. Naszą zabawę rozpoczęliśmy o godz. 8.00 podziałem na sześć grup. Pierwszym zadaniem każdego zespołu było wymyślenie nazwy związanej z przygodą i tak oto powstały „Skrzydlaki”, „Szczypiorki”, „Podróżne lamy”, „Koniczyna”, „Snajperzy” oraz „Team of aventure”. W takich składach wyruszyliśmy na swoje pierwsze punkty i po zabrzmieniu trzech gwizdków zaczęliśmy rywalizację. Integracji sprzyjały zabawy tj. „Przechwyć kij!”, czy „Wyplącz się z tego”. Naszą sprawnością fizyczną mogliśmy się wykazać podczas zawodów szybkościowych oraz  przeciągając linę. Zdolności gimnastyczne były nieocenione w trakcie rozgrywek Twistera, a zręczność okazała się niezbędna w bierkach i budowaniu wieży z klocków Jenga. Podczas naszych warsztatów nie zabrakło elementów pierwszej pomocy przedmedycznej, której znajomość może uratować życie przypadkiem napotkanej przez nas osobie. Poznaliśmy zasady postępowania z poszkodowanym oraz ćwiczyliśmy pozycję bezpieczną. W trakcie  gry zespoły miały również szansę stworzyć część ogromnego plakatu, który ostatecznie nabrał charakteru świetnej mapy myśli na temat harcerstwa. Po dwóch godzinach spędzonych aktywnie na zewnątrz wróciliśmy na lekcje. Bardzo spodobała się nam ta niecodzienna gra, dzięki której połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia akcja w naszej szkole zainicjowana przez harcerzy.