Obchody 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Obchody 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Szkolne koło teatralne nie pozwoliło nam zapomnieć o 22 tysiącach polskich oficerów i obywateli zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W dniu 15 kwietnia 2010 r. cała społeczność szkolna mogła zobaczyć spektakl „Wspomnienie o Katyniu”, który przybliżył nam prawdy historyczne o tamtych okrutnych czasach. To przedstawienie to wspaniała lekcja historii. Zostaliśmy świadkami wspomnień dziadka, który przeżył piekło wojny i nawet obecnie po tylu latach nie może o tym spokojnie mówić.
To przedstawienie wpisuje się także w przeżywaną w całej Polsce Żałobę Narodową związaną z tragicznym wypadkiem pod Smoleńskiem.
Teraz lepiej rozumiemy te trudne czasy i powody dla których Prezydent Lech Kaczyński i wszystkie towarzyszące mu osoby udały się w swoją ostatnią podróż do Katynia.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz