Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

18 lutego 2011 klasa IIb Gimnazjum i 6a Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pań B. Peny i A. Dyrcz-Kowalskiej, przygotowały apel poświęcony patronowi Szkoły Podstawowej Nr 5 Mikołajowi Kopernikowi w przeddzień rocznicy jego urodzin. Gimnazjaliści przygotowali prezentację poświęconą budowie naszego układu słonecznego, natomiast „szóstaki” zaprezentowały najważniejsze miejscowości związane z życiem Wielkiego Astronoma. To spotkanie wywołało w uczestnikach refleksję na temat kruchości naszej cywilizacji w zestawieniu  z pięknem i ogromem wszechświata. Klasa IIb która pełni dyżur w miesiącu styczniu i lutym w dniu 14 lutego przygotowała również spotkanie dla uczniów gimnazjum z okazji dnia Św. Walentego. Było miło, popłynęło wiele życzeń a „walentynki” dotarły do wielu oczekujących.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz