Aromaty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Aromaty na Uniwersytecie Jagiellońskim

W czwartek  5 stycznia 28 gimnazjalistów uczestniczyło w kolejnym spotkaniu w ramach Herbaciarni Naukowej. Tym razem aula Uniwersytetu Jagiellońskiego gościła smakoszy wiedzy. Profesor Piotr Tworzewski który odpowiada za rozbudowę campusu UJ na Ruczaju, próbował odpowiedzieć na pytanie „kiedy UJ otrzyma Nagrodę  Nobla”. Konkluzja jest taka że bez bardzo dużych nakładów finansowych w infrastrukturę, aparaturę badawczą, kształcenie -nie jest to możliwe. W ostatnich latach uniwersytet systematycznie jest dofinansowywany, więc nadzieja jest! Ale najważniejszym momentem tego spotkania była prezentacja eseju przez Kasię Kapałę. Kasia w piękny sposób, z wielkim wyczuciem tematu, używając trafionych porównań i innych technik literackich, zabrała uczestników w fantastyczną podróż na Wyspę Wielkanocną. Wystarczyło zamknąć oczy i dać się prowadzić wyrafinowanej przewodniczce. Kasia zyskała uznanie wszystkich wrażliwych na piękno naszej ojczystej mowy.  Serdeczne gratulacje !!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz