Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

W piątek 20 września dzieci uczęszczające na świetlicę uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. Dzięki operatywności pani Renaty która prowadziła zajęcia, dzieci miały możliwość w szkole zmierzyć się z wymagającym tworzywem jakim jest glina. Po przygotowaniu płata gliny o odpowiedniej grubości (przydał się wałek do ciasta) nastąpił proces zdobienia. Przy pomocy odpowiedniego nożyka z tworzywa sztucznego, liści lipy i palców powstały ciekawe kompozycje. Wszyscy bardzo się starali aby ich prace nie przyniosły autorom wstydu. Na zakończenie gliniane obrazki zostały złożone do wysuszenia. Pani Renata poinformowała że kolejnym etapem pracy będzie wypalanie a następnie malowanie wytworzonych glinianych „dzieł”. Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz