Żywa lekcja zoologii

Żywa lekcja zoologii

WĘŻE to zmiennocieplne kręgowce, które mimo jesiennego chłodu odwiedziły naszą szkołę w dniu 13 listopada 2013 roku. Pani, która  na co dzień opiekuje się nimi opowiadała  o swoich pupilach tak  ciekawie, że nawet uczniowie, którzy dotychczas uważali węże za zwierzęta niebezpieczne i niemiłe, a nawet okropne poznali je, polubili i o dziwo (!)zachowywali się wspaniale. Taka „Żywa Lekcja Zoologii” ma ogromną przewagę nad lekcjami spędzonymi w klasie ponieważ uczniowie  mają możliwość widzieć, słyszeć i dotknąć zwierzę, o którym muszą się nauczy.Wylinka, okular, zmiennocieplność, linienie, kość kwadratowa to tylko nieliczne pojęcia z jakimi  zapoznali  się uczniowie klas 4, 5 ,6 i I gimnazjum  dzięki nauczycielkom biologii i przyrody, które zorganizowały to spotkanie.

Notatkę opracowała pani Beata Studnicka nauczycielka przyrody.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz