Żywa lekcja zoologii

Żywa lekcja zoologii

W dniu 03.03.2014 uczniowie  klas IV, V, VI oraz I i II gimnazjum uczestniczyli  w żywej lekcji zoologii. To już kolejna tego typu lekcja w naszej szkole zorganizowana przez panią Beatę i Ewę  , tym razem poświęcona zwierzętom egzotycznym. Przywędrowały,  przypełzły i przyfrunęły do nas zwierzęta  zadziwiające, przedstawiciele owadów, pajęczaków, płazów i gadów między innymi: modliszka, karaczany, skorpion, boa dusiciel, żółwiak chiński, scynk, gekon,  ptasznik olbrzymi, aksolotl (płaz, który całe życie pozostaje  w stadium larwalnym) oraz żaba – albinos (pozbawiona pigmentu, z czerwonymi oczkami) – niesamowita!  Uczniowie mieli okazję  posłuchać ciekawostek zoologicznych, poszerzyć swoją wiedzę a także zobaczyć, a nawet dotknąć zwierzęta,  o których dotychczas tylko słyszeli. Jedne wzbudzały niechęć , drugie zachwyt, a jeszcze inne grozę. Reakcje uczniów uchwycone na zdjęciach oddają atmosferę jaka panowała podczas tej wyjątkowej lekcji. Szkoda, że zwierzęta nie mają tak rozwiniętej mimiki jak my, byłoby o wiele ciekawiej.-:) Beata StudnickapicasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz