Czysta Małopolska

Czysta Małopolska – projekt ekologiczny dotyczący selektywnego gospodarowania odpadami organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży naszego województwa nt. potrzeby selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów, kształtowanie proekologicznych zachowań w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu, utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez systematyczne, praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów, a także promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.
W ramach tego projektu w naszej szkole odbyły się lekcje poświęcone segregacji odpadów, uczniowie klasy IV przygotowali spektakl poruszający problem zaśmiecania naszej planety, śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej, wzięli udział w konkursie na wiersz poświęcony segregowaniu śmieci, a także przygotowali prezentacje multimedialne na powyższy temat.
Wszystkie te przedsięwzięcia potwierdziły, że dzieci oraz młodzież są świadome zagrożeń jakie niesie cywilizacja, umieją segregować odpady i wiedzą jakie to ma znaczenie dla przyrody i nas samych.
Wiedzę tę umieją zastosować w praktyce ponieważ w naszej szkole już od kilku lat segregujemy śmieci (plastik, papier, szkło) oraz zbieramy baterie i plastikowe zakrętki, które przekazujemy chorym dzieciom z naszej okolicy.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.