Uroczystość ślubowania

W piątek 17 października 66 uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej zostało przyjętych do społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika. W pierwszej części uroczystości kandydaci na uczniów chóralnie śpiewali piosenki, prowadzili dialog z Dobrą Wróżką. Robili to z duża pasją i zaangażowaniem, w konsekwencji czego obiektywnie stwierdzono że kandydaci mogą zostać pasowani na uczniów. Pasowanie odbyło się w obecności sztandaru szkoły. Prowadzący odczytał rotę ślubowania, następnie Dyrektor Tadeusz Włodek symbolicznym ołówkiem pasował kolejnych kandydatów na pełnoprawnych uczniów. Pani Dyrektor Małgorzata Niewidok wręczała pasowanym legitymacje szkolne. Nieco inaczej przebiegała uroczystość w gimnazjum. Gimnazjaliści po akcie pasowania musieli wykazać się wiedzą na temat funkcjonowania i topografii szkoły, zręcznością, talentami wokalnymi i tanecznymi. Następnie przedstawiciele klas zobowiązani zostali do wypicia specjalnego eliksiru który sadząc po minach, nie smakował najlepiej. Po krótkiej analizie „wysoka komisja” złożona z uczniów klasy IIIb podjęła decyzję o przyjęciu kandydatów do społeczności Gimnazjum nr 3 zwracając jednocześnie uwagę na potrzebę wykonania dużej pracy organicznej. Pasowano 79 gimnazjalistów. Powodzenia Drodzy Młodzi Przyjaciele!!!picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb. picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.