Skarby mórz i oceanów

31 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny już uczestniczyli w żywej lekcji przyrody .Tym razem gościliśmy pasjonata i kolekcjonera skarbów mórz i oceanów pana Stanisława Janturę z Chęcin wraz z córką. W przepięknie przygotowanej wystawie zaprezentowali trzydziestoletnie zbiory liczące ponad 500 okazów flory i fauny z rejonu Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego. Pan Stanisław i jego córka w bardzo ciekawy sposób, z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadali o podwodnym świecie, między innymi o tym jak powstają perły, że muszelki to najstarsze pieniądze na świecie, i że bursztyn to skarb tylko naszego Bałtyku.Uczniowie mieli okazję zobaczyć: egzotyczną kolekcję ryb najeżek, jadowitego ślimaka, rozgwiazdy, rekina koralowego, rekinka psiego, rekina marmurkowego, kraba królewskiego, gąbki, pąkle, langusty, jeżowce, koralowce, małże , kolekcję naturalnych pereł i korali szlachetnych, bursztyny. Chętni mogli także kupić : muszelki, gąbki naturalne czy rozgwiazdy.W lekcji tej uczestniczyli uczniowie całej naszej szkoły zarówno dzieci z klas 0- 1, 4-6 jaki gimnazjaliści, a Pan Stanisław wraz z córką umieli dostosować opowieści do każdej grupy wiekowej i rozbudzić zainteresowanie w każdym uczniu za co bardzo serdecznie dziękujemy. B. StudnickapicasaView plugin: Could not load data from picasaweb.