Boże Narodzenie 2014 r.

W piątek 19 grudnia dzień w szkole wyglądał trochę inaczej niż w każdy inny piątek. Panowała atmosfera świąteczna. Były życzenia świąteczne i noworoczne, łamanie opłatkiem, wigilie klasowe, ubrane choinki, śpiew kolęd. W sali teatralnej w podziemiach kościoła św. Piotr klasy 4a szkoły podstawowej i IIa gimnazjum pod okiem pań Katarzyny Kurek  i Dominiki Konopki przygotowały inscenizację jasełek. Przedstawienie było dopracowane w szczegółach, piękne stroje, gra aktorska, scenografia stanowiły dobrze przemyślaną całość. Natomiast w szkole na sali gimnastycznej klasa 2b pod kierunkiem pani Jadzi Szyjki i siostry Wiktorii przedstawiła jasełka w ciekawej konwencji. Zwierzęta  grały ważne role: kotek, owieczki, wróbelek, bocian zostały wplecione w historię sprzed 2000 lat. Było o przyjaźni i samotności, ubóstwie i bogactwie, prawdzie i zakłamaniu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknej dekoracji. Piątkowy dzień wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkim okazją do rodzinnych pełnych ciepła spotkań, czasem zaległych rozmów, wspólnego śpiewania kolęd, miłej atmosfery i okazją do zrozumienia tej prawdy że dobro zawsze zwycięża zło. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim gotowym przyjąć te życzenia Tadeusz Włodek.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.