Grudniowe Aromaty …

Grudniowe Aromaty …

W czwartek 4 grudnia 43 uczniów gimnazjum uczestniczyło w wykładzie znanej współczesnej poetki pani Ewy Lipskiej. Wykład wygłoszony został w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Pani Ewa Lipska przybliżyła zebranym swoją osobę, przeczytała również wiersze Jej autorstwa, oto jeden z nich: Droga pani Szubert, nasz świat, to niby odręczne pismo Bogów, ale marny styl … Otrzymaliśmy również od autorki kartę do kroniki szkoły z Jej wpisem. Korzystając z komunikacji tramwajowej przejechaliśmy na Uniwersytet Pedagogiczny. Tam spędziliśmy 1,5 godziny uczestnicząc w wykładzie dr. Zbigniewa Powązki „Wizualizacja w matematyce”.  Uczniowie min. poznali w jaki sposób geometrycznie można przedstawić kwadrat i sześcian sumy i różnicy. Do Wadowic wróciliśmy o godzinie 21.00. Ten czwartkowy wieczór był pełen wrażeń. Kolejny wyjazd już w styczniu, zapraszamy! Przeczytaj relację Oli Kumorek

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Napisz komentarz