Powitanie Wiosny i częściowe zaćmienie słońca

W piątek 20 marca 2015  r. 26 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zlocie turystycznym „Powitanie Wiosny” w Lanckoronie. Trasa wycieczki prowadziła z Kalwarii Zebrzydowskiej niebieskim szlakiem na Lanckorońską Górę gdzie miało miejsce zakończenie zlotu.  Spalenie marzanny w symboliczny sposób zaznaczyło koniec Zimy i początek Wiosny. W drodze powrotnej na stację kolejową odwiedziliśmy kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Brodach, przeszliśmy przez Most Anielski na Cedronie oraz spędziliśmy krótką chwilę w klasztorze o. Bernardynów. Przez ponad dwie godziny obserwowaliśmy częściowe zaćmienie słońca  wykorzystując do tego celu min. maskę spawalniczą. Pogoda dopisała wspaniale, uczestnicy wycieczki nieco zmęczeni ale pełni wrażeń powrócili do Wadowic. Następne zaćmienie dopiero za 11 lat a kolejne powitanie Wiosny już za rok! Również uczniowie którzy pozostali w szkole mieli możliwość podziwiania niezwykłego zjawiska astronomicznego jakim jest zaćmienie słońca.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.