Aromatyczne pokazy kriogeniczne

7 maja 74 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w ciekawej wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem tej eskapady był wykład i pokazy kriogeniczne w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z własnościami ciał w niskich temperaturach. Mieli okazję zobaczyć ciekły azot, tlen i ich niezwykłe cechy w temperaturach ok. -200 stopni Celsiusza. Po pokazie w Instytucie Chemii udaliśmy się na ulicę Sławkowską do siedziby Polskiej Akademii Umiejętności. Po drodze przeszliśmy przez: Park im.H.Jordana, Akademię Górniczo Hutniczą oraz zatrzymaliśmy się w kościele Franciszkanów min. podziwiając witraże Stanisława Wyspiańskiego. Wykład w ramach Aromatów Wiedzy dotyczył możliwości zakładania prywatnego biznesu w szczególności przez kobiety. Ten dzień był pełen wrażeń i pouczających spotkań.picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.