Konkurs wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych

Konkurs wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych

W dniu 28.11.2017r. uczniowie z naszej szkoły Maja Góra, Kamil Jarkowski i Oliwier Ryczko uczestniczyli w konkursie „Wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych. Tematyka konkursu obejmowała materiał opublikowany w elektronicznym czasopiśmie – miesięczniku  Zoom in America, który dostępny był na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych. W konkursie mogły brać udział zespoły –  drużyny liczące 3 osoby. Konkurs zorganizowany został w ramach „Dnia Amerykańskiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań kulturą, historią i językiem angielskim wśród uczniów, pogłębienie wiedzy o krajach anglojęzycznych, rozwijanie umiejętności językowych oraz zachęcenie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania zainteresowań. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz