Niedziela Palmowa na Leskowcu

Niedziela Palmowa na Leskowcu

Piękna pogoda, pierwsze bardziej śmiałe tchnienie Wiosny, słońce, resztki śniegu. W taką pogodę grzeszy ten który pozostaje w domu! Tak właśnie było w niedzielę 25 marca 2018 r. Wyruszyliśmy na Groń Jana Pawła II  gdzie  o godzinie 12.00 rozpoczynała się uroczysta msza święta z okazji przypadającej Palmowej Niedzieli. Jako drogę wyjściową  wybraliśmy czerwony szlak prowadzący z Krzeszowa. Wędrówka okazała się lekka, łatwa i przyjemna. Ten wariant podejścia w rejon Leskowca z całą odpowiedzialnością można polecić każdemu! Nawet najmłodsi uczestnicy wycieczki nie mieli problemów z podejściem, chociaż ….. Na  mszy zgromadziło się około tysiąca wiernych. W górskiej scenerii przekaz płynący od ołtarza ma niepowtarzalną wymowę i nabiera specjalnego znaczenia. Schodziliśmy do Ponikwi niebieskim szlakiem i starą nartostradą. Wszyscy nabrali sił duchowych i fizycznych, a płuca każdego uczestnika były zdziwione taką ilością czystego powietrza. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony piękny niedzielny czas. Jednocześnie składam najlepsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kolejna wycieczka 21 kwietnia na Przegibek nad Rycerką Górną. Do książeczki GOT wpisujemy: BZ-03 Krzeszów – Leskowiec – Groń Jana Pawła II – Ponikiew. 17 punktów do GOT, 436 m przewyższenia.  Zobacz zdjęcia z wycieczki   Zdjęcia p. W.Ogiegło  Zdjęcia p.R.Gawlika

Napisz komentarz