Rozmowy o pszczoła i o … książkach

Rozmowy o pszczoła i o … książkach

We wtorek 10 kwietnia uczniowie klas 1b, 2a i 2b spotkali się z pszczelarzem panem Ożógiem. W ciekawy i humorystyczny sposób gość przybliżył nam życie i  pracę tych owadów. Dzieci mogły bezpośrednio zobaczyć żywe okazy, zaglądnąć do środka ula, dotknąć  plastrów i  wosku pszczelego. Atrakcją była degustacja miodu spadziowego. Spotkanie było bardzo interesujące, ponieważ przybliżyło nam tajemnice życia tych wielkich sprzymierzeńców człowieka. W poniedziałek 16 kwietnia klasy 0-3 spotkały się z autorem przezabawnych książek dla dzieci panem Waldemarem Cichoniem. Pisarz  opowiedział o swoim warsztacie pracy, pomysłach i inspiracjach do kolejnych części przygód niesfornego kota Cukierka. Pan Waldemar  przeczytał fragment swojej książki pt. ” Co słychać Cukierku”. Bardzo chętnie odpowiadał na pytania . Po spotkaniu podpisywał swoje książki zakupione przez dzieci. Myślę, że to spotkanie rozbudzi w  małych czytelnikach  ciekawość i zainteresowanie magicznym  światem książek.


Napisz komentarz