Sukces Amelki

Sukces Amelki

12 kwietnia uczniowie klas 5b,  4b oraz Koła Teatralnego uczestniczyli w wycieczce do Żywca i Kęt. W drodze, delektując się pięknem krajobrazu Beskidu Małego, mieli okazje zobaczyć zabytkowy piec hutniczy w Ślemieniu oraz stary, drewniany kościół w Gilowicach. W Żywcu uczniowie spacerowali alejkami urokliwego Parku, podziwiając zabytki  związane z dawnymi właścicielami pochodzącymi dynastii Habsburgów. Po dotarciu do rynku, zwiedzili Konkatedrę Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Następnie młodzież autokarem udała się do Kęt. W tamtejszym Domu Kultury odbywała się Gala Finałowa VII Festiwalu Młodego Aktora.  Dwie uczennice z naszej szkoły Amelia Matuła (4b) i Natalia Kłaput (IIb)  w dniach 14-15.03.2018 r. wzięły udział w Konkursie. Odbył się on pod patronatem Starosty Powiatu Oświęcimskiego, Burmistrza Gminy Kęty oraz Teatru Groteska w Krakowie
i  obejmował dwa turnieje teatralne:- 24. Regionalny Turniej Interpretacji Bajki i Baśni „Baśniowy rejs” dla dzieci ze szkół podstawowych – 9. Regionalny Turniej Teatralny „Wywiedzione ze słowa” dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych. Ogromnym sukcesem naszych  artystek było zajęcie przez Amelkę drugiego miejsca w Festiwalu. Odbiór nagrody był połączony ze spektaklem stworzonym przez laureatów z utworów konkursowych. Gratulujemy Amelce i życzymy dalszych sukcesów. Zobacz zdjęcia   zdjecia p. Matuły

Napisz komentarz