Młodzi obradują

Młodzi obradują

W dniu 15 maja o godzinie 9:00 odbyło się spotkanie konsultacyjne przedstawicieli samorządów uczniowskich w sali konferencyjnej SP nr 2 na ul. Sienkiewicza organizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w Wadowicach. Naszą szkołę reprezentowali Maja Sumera, Maria Stopka i Eryk Skawina. Wyjaśnijmy, że Młodzieżowa Rada to nowy miejski organ, który tworzą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Wadowice, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników i rówieśniczki w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach. Samorząd młodych pełni rolę reprezentacji młodzieży na terenie naszej gminy i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców i mieszkanek oraz wyrażanie opinii o działaniach tych władz.  Na spotkaniu zostały poruszone następujące tematy:

  1. Jak powinien działać samorząd uczniowski.
  2. Dyskusja „Samorząd Uczniowski w mojej szkole- młodzież w działaniu”.
  3. „Siła w jedności” – rola Młodzieżowej Rady Miejskiej w procesie integracji samorządów uczniowskich.
  4. „Zainspirujmy się” – czyli czym Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach powinna się zajmować.

Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz