Wycieczka szlakiem Orlich Gniazd

Wycieczka szlakiem Orlich Gniazd

Klasy 4b oraz 4c wraz z wychowawczyniami  (p. Aliną Dyrcz- Kowalską i p. Barbarą Filek) oraz p. Marią Filek 4 maja  wybrały się na wycieczkę szkolną  najpopularniejszym szlakiem znajdującym się na terenie Jury Krakowsko- Częstochowskiej, szlakiem Orlich Gniazd.  Trasa biegnąca z Krakowa do Częstochowy ma łączną długość 163, 9 km. Szlak prowadzi przez główne „Orle Gniazda”, czyli ruiny zamków i warowni, zlokalizowanych na wysokich i trudno dostępnych skałach. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć kilka wybranych obiektów takich jak : Jaskinia Wierzchowska, Brama Krakowska, Maczuga Herkules, Zamek w Pieskowej Skali oraz Zamek w Ogrodzieńcu.  Największe wrażenie zrobiły na dzieciach ruiny  Zamku w Ogrodzieńcu, który nie bez powodu zaliczany jest do najpiękniejszych zamków w Polsce. Budowla wznosi się na najwyższym punkcie Jury Krakowsko- Częstochowskiej , górze Janowskiego (zwanej też Zamkową). Do Wadowic wróciliśmy pełni wrażeń mając w pamięci niezapomniane widoki z tego pięknego zakątka Polski. Zobacz zdjęcia

Napisz komentarz