Noc Naukowców 2019

Noc Naukowców 2019

W piątek 27 września 33 uczniów naszej szkoły (6a -1, 6c -9, 7b -16, 8b – 7), pięcioro absolwentów oraz dziewięcioro uczniów SP nr 1 w Wadowicach, uczestniczyło w zajęciach w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. Gościliśmy w Instytucie Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego w Krakowie. Była okazja do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi budowy materii, oddziaływań cząstek elementarnych z materią i wielu, wielu innymi ciekawymi zagadnieniami. Była gra terenowa, możliwość odpoczynku w kawiarnia KWANT, oglądać można było nisko lecące samoloty podchodzące do lądowania w Balicach. Można było zobaczyć aparaturę badawczą oraz dowiedzieć się jak w praktyce wykorzystuje się zjawisko promieniotwórczości. Dziękuję uczestnikom za adekwatną do miejsca i sytuacji postawę. Dziękuję paniom M.Niewidok, B.Studnickiej, D.Konopce i panu J.Książkowi za opiekę i udział wraz z uczniami w proponowanych przez organizatorów zajęciach. Już dzisiaj zapraszam na kolejna Małopolską Noc Naukowców we wrześniu 2020 r.  Tadeusz Włodek. Zobacz zdjęcia

One response to “Noc Naukowców 2019”

  1. Joanna

    Dziękuję za włączenie grupy uczniów z SP1 Wadowice do wycieczki Noc Naukowców. Podobało się zarówno młodzieży, jak też opiekunom! Pozdrawiam!

Napisz komentarz