Dzień liczby Pi

Dzień liczby Pi

ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ DZIEŃ LICZBY PI ZOSTAJE ODWOŁANY ! 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez naszą szkołę z okazji Dnia Liczby pi. 13 marca 2020 r. będziemy po raz siódmy obchodzili święto tej niezwykłej liczby. Proponujemy dwa konkursy: konkurs znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby pi i konkurs zadaniowy związany  z zastosowaniem liczby pi w obliczeniach matematycznych. Zapewniamy dużo emocji przy próbie pobicia ubiegłorocznego rekordu znajomości 1087 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Ten budzący szacunek wynik uzyskał Pan Marek Mroczek- nauczyciel geografii i przedmiotów turystycznych, który  pracuje w Wielozawodowym Zespole Szkół w Zatorze. Wśród uczniów najlepszą w roku 2019 okazała się Anna Gurdek- uczennica Zespołu Szkół  w Jaroszowicach. Jej wynik to 249 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Uczniów zainteresowanych matematyką i lubiących rozwiązywać zadania tekstowe  zachęcamy do udziału w konkursie zadaniowym, a na rozgrzewkę proponujemy rozwiązać test z przykładowymi zadaniami.     Uczniowie szkół podstawowych gminy Wadowice liczymy na Wasz udział w konkursach i wszystkim życzymy uzyskania wysokich wyników!

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie rodzica

Rozwinięcie liczby pi

Przykładowy test zadaniowy

 

 

Napisz komentarz