Erasmus + Game-Based Learning across the curriculum

Erasmus +  Game-Based Learning across the curriculum

Z początkiem września rozpoczęliśmy nie tylko zajęcia lekcyjne w szkole ale również zajęcia dodatkowe mające na celu realizację międzynarodowego projektu unijnego Erasmus + pod angielską nazwą „Game-Based Learning across the curriculum” (Realizacja podstawy programowej z wykorzystaniem edukacyjnych wersji gier komputerowych), który realizujemy we współpracy z Centrum Edukacyjnym EST oraz uczestnikami projektu z Finlandii i Portugalii.

Projekt polega na uczeniu się przedmiotów szkolnych takich jak geografia, chemia, fizyka, biologia czy język angielski poprzez granie w rozwijające gry komputerowe. W semestrze zimowym dwie klasy będę testować gry pod czujnym okiem nauczycieli. Pani Anna Nowak oraz Pan Seweryn Wojas są odpowiedzialni za pracę z grupą uczniów z klasy 7c, natomiast Pani Katarzyna Studnicka i Pani Karolina Gębala spotykają się z grupą uczniów klasy 6a. Wiosną zaprosimy do udziału w projekcie uczniów z innych klas. Projekt ma na celu nie tylko poszerzenie wiedzy z zakresu języka oraz wybranego przedmiotu, ale również uczy logicznego myślenia oraz umożliwia doskonalenie umiejętności społecznych takich jak szybkie podejmowanie decyzji czy też radzenie sobie z porażką. Wierzymy, że dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie udoskonalą swoje umiejętności językowe i z przyjemnością będą zasiadać do nauki przedmiotów ścisłych, wykorzystując edukacyjne wersje gier komputerowych.

Galeria: Zobacz zdjęcia